Sportovní gymnastiku si zamilujete stejně jako balanční cvičení

Při sportovní gymnastice se pořádně zapotíte, ale o to více vás bude bavit! Při tomto sportu cvičenci předvádějí silové nebo švihové gymnastické prvky na koberci nebo na různých nářadích. Mezi nejčastější sportovní nářadí patří bradla, kladina, atd. Pokud chcete začít se sportovní gymnastikou, měli byste nejprve posílit svaly svého těla. Nejlépe a nejrychleji posílíte svaly celého těla při balančním cvičení. Balanční cvičení zapojí všechny svaly vašeho těla!

Jako u každého sportu, tak také u sportovní gymnastiky existuje riziko úrazu. Nejčastěji se jedná o natažené svaly či bolestivé klouby. Řešením těchto problémů je kinesiotaping. Jedná se o metodu využívanou ve fyzioterapii. Pomocí lepení barevných elastických pásů na problémovou oblast je dosaženo úlevy od bolesti. Nejčastěji se používá při relaxaci namožených svalů, natažených nebo natržených svalů, při redukci otoků a modřin nebo při uvolnění ztuhlých svalů.

Při kinesio tejpování je základní pomůckou takzvaný kinesio tape. Mezi ty nejkvalitnější na trhu patří temtex tape. Vynikají zejména svou vysokou elasticitou, která dosahuje až 160%! Temtex tapy jsou vyráběny z kvalitní bavlny, která je prodyšná a vodě odolná. Při výrobě nejsou použity žádné chemické látky!

Napsat komentář